Kilka słów o walkmanie

Kilka słów o walkmanie

Najlepszym jakościowo walkmanem, wyprodukowanym przez pomysłodawcę i potentata w tej branży czyli firmę Sony, był odtwarzacz WM-D6C. Odtwarzał on dźwięk z jakością zbliżoną do magnetofonów hi-fi i był wyposażony w wysokiej jakości kierunkowy mikrofon. Był on dzięki temu stosowany przez dziennikarzy i stał się prototypem współczesnych dyktafonów, co jest niezwykle ciekawym wątkiem.

Niestety, jak wiele innych reliktów przeszłości, walkmany kasetowe są już przeżytkiem. Zostały one zastąpione przez inne urządzenia, w których nośnikiem dźwięku są płyty kompaktowe, minidyski oraz wszelkiego rodzaju miniaturowe pamięci masowe. Początkowo wszystkie te urządzenia także nazywano walkmanami. Obecnie najbardziej powszechnym, przenośnym sprzętem audio są odtwarzacze mp3.

Choć w październiku 2010 Sony ogłosiła oficjalne zakończenie seryjnej produkcji walkmanów kasetowych to sprzęt ten przeżywa swój renesans. Kto wie czy niebawem nie powróci do powszechnego użytku. Ludzie, głównie tak zwani hipsterzy, coraz częściej słuchają muzyki z kaset magnetofonowych. Jest to bardzo modne i coraz częściej można zobaczyć kogoś z walkmanem. Można je więc kupić teraz na rynku wtórnym, za naprawdę wysoką cenę. Dlatego jeśli gdzieś w piwnicy, na strychu czy w kartonie pod łóżkiem w młodzieńczym pokoju mamy starego walkmana warto go znaleźć, bo można na nim jeszcze całkiem dobrze zarobić.

Firma Sony produkuje także telefony komórkowe i wypuściła na rynek serię telefonów o nazwie walkman. Było to swoiste oddanie hołdu tego rodzajowi sprzętu.

.